Home TutorialePhotoshop Okrągły napis w photoshopie – jak go zrobić?

Okrągły napis w photoshopie – jak go zrobić?

by Meago

No właśnie – jak zrobić okrągły napis w photoshopie? Nic prostszego – wystarczą nam tylko podstawowe umiejętności korzystania ze ścieżek. W tym prostym i krótkim tutorialu pokażę jak to zrobić. Piórka/myszki w dłoń!

Tworzymy ścieżkę

Dobra, zaczynamy. W tym tutorialu pokazuję jak zrobić okrągły napis, ale możecie wybrać też każdy inny kształt. Zasada tworzenia będzie ta sama, zmieni się tylko efekt.

  • Zaczynamy od utworzenia zaznaczenia z kształtu, albo zwykłego zaznaczenia (jeśli jest prosty – np to koło lub kwadrat). Jeżeli tworzymy kształt, to go zaznaczmy (np. klikając na warstwę z wciśniętym klawiszem ctrl). W tym przypadku robimy koło. Po tym możemy schować/usunąć tę warstwę.
  • Ok, mamy to – teraz klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy opcję Make Work Path (Utwórz Ścieżkę Roboczą).
    pojawi nam się okno z tolerancją – wybieramy około hmm – 1-2.
  • Zajrzyjmy teraz do zakładki Paths (jeżeli jej nie masz, włączysz ją poprzez górne menu: Window >> Paths | Okno >> Ścieżki): Oto nasza ścieżka. Zmieni się również sposób wyświetlania na obrazku – przyjmie ona kształt ciągłej, cienkiej linii.

Ja postanowiłam zrobić sobie okrągły napis na wcześniej przygotowanym przez siebie ciasteczku:

okrągły napis w photoshopie

Tworzymy zaznaczenie

okrągły napis w photoshopie

tworzymy ścieżkę

Tworzymy tekst

Ścieżkę już mamy, no to teraz czas na tekst:

  • Z listy narzędzi wybieramy edytor tekstu. Ustawiamy font, jego rozmiar, kolor itp.
  • Nakierowujemy kursorem na naszą linię – ścieżkę. Pojawi nam się taka oto ikona tekstu z falą z przerywanych kropek (rysunek poniżej). Oznacza to, że po kliknięciu w tym miejscu będziemy mogli pisać po tej ścieżce – naszym kształcie.
  • Klikamy i piszemy co nam w głowie siedzi
okrągły napis w photoshopie

piszemy po ścieżce

  • pomniejszyłam trochę całość, dodałam trochę styli warstwy (głównie  cienie), i… gotowe!

okrągły napis w photoshopie

Jeżeli tekst który wpiszecie jest za długi, bądź za krótki i nie wpasowuje się w kształt, spróbuj zmodyfikować szerokość jego albo liter. Zrobisz to w oknie Character (Typografia). Znajdziesz go w górnym Menu >> Window/Okno). Możesz tu rozciągnąć, zwęzić cały tekst lub odstępy między literami (rysunek poniżej)

okrągły napis w photoshopie

No i już. Serio – to tyle! Pamiętajcie – bawcie się. Nauka photoshopa to ma być fajna przygoda a nie przykry obowiązek!

Dzięki!

-meago

0 comment
0

Zobacz też

Leave a Comment