Home Różności Dollicious: Owoce egzotyczne których mogłeś nie znać #3

Dollicious: Owoce egzotyczne których mogłeś nie znać #3

by Meago

No siemaaa! Jestem z siebie dumna – to już trzecia seria egzotycznych Dollicious! Dzisiaj przedstawiam ci trzy kolejne dziewczyny: Guaranę, Ceriman i Cucamelon. O guaranie na pewno słyszeliście, a o pozostałych dwóch?

Guarana

guarana

Guaranę chyba każdy zna, co nie? Ja też, ale mimo to, kiedy postanowiłam ją zguglować odkryłam, że nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda! Kurdę, jest naprawdę przerażająca – kiść wyłupiastych, czerwonych oczu. Ale to fajnie! Jest designerski potencjał!

Poniżej moja personifikacja guarany – mała,  niezwykle energiczna, ma w sobie więcej kofeiny niż kawa. Ze względu na kolor jagód, wybiera czerwono-biało-czarne stroje. Do tego, jakby owocu było za mało, dwa koczki z białych włosów opatulone są guaranowymi łupinkami z których zwisają kiście koralików.

guarana

cierniopląt

paulinia guarana

Ceriman

ceriman

Monstera – najbardziej trendy roślina tego roku. Ale czy wiedzieliście, że jest jadalna? Warunek jest jeden – musi być na maksa dojrzała, bo inaczej może podrażnić śluzówkę. Może dlatego jest tak mało popularna. Nazywana jest też Banana Ananas, ze względu na jej smak podobny do tych owoców.

Jadalna kolba chowa się w wielkim białym kwiecie, który był inspiracją dla włosów mojej Dollicious. W pierwszej wersji stroju wykorzystałam charakterystyczny wzór liścia – na bluzie i butach. Zachowałam też kolorystykę w odcieniach zieleni.

ceriman

W drugiej wersji ubrałam ją w kombinezon w heksagonalny wzór – taki jaki tworzy łuska na owocu.

monstera deliciosa

Trzeci strój to proste, zielone spodnie z heksagonalnymi akcentami a także falbaniasta bluzka inspirowana środkiem owocu. Wplotłam też wszędzie trochę drewna – głównie przy butach.

Generalnie wszystkie trzy odsłony zachowują tropikalny, roślinny klimat.

banana ananas

Cucamelon

cucamelon

Cucamelon, albo inaczej ogórek meksykański, albo też mysi melon (nazw ma wiele) to moje ostatnie odkrycie. Nie zdążyło nawet wskoczyć na moją owocową listę – postanowiłam narysować ją od razu. No bo sorry, jest coś bardziej uroczego niż maleńki ogórek, który wygląda jak arbuz? No właśnie.

Cucamelon jest meksykanką o niskim wzroście. Fakt, że jest to roślina pnąca, pozwolił mi zaszaleć trochę z jej fryzurą – dodałam jej trochę poskręcanych kosmyków. Strój nosi raczej prosty – tu nie ma co kombinować. Do tej wszędobylskiej zieleni, dokładam jeszcze żółte kwieciste akcenty i voilà.

Melothria scabra

cucamelon

mysi melon

Mam nadzieję, że dzisiejsze trio choć trochę ci się podoba! Tych wszystkich fajnych owoców jest cała masa! Już nie mogę się doczekać aż pokażę ci następne! ヽ(❀o ل͜ o)ノ*:・゚✧

Zobacz też inne posty z tej serii:

0 comment
1

Zobacz też

Leave a Comment