Home Różności Dollicious: Niezłe ziółka

Dollicious: Niezłe ziółka

by Meago

Nie pamiętam już od jak dawna chodziła mi po głowie ziołowa seria Dollicious. Rysunki długo nie powstawały z obawy na poziom trudności tego zadania. Bo jak to? Kurde, te wszystkie zioła są tak podobne do siebie, na pierwszy rzut oka nie ma w ich wyglądzie nic specjalnego co można by było przenieść na design postaci. Ale dobra. W końcu uparłam się, poprzeglądałam jeszcze raz referencje i zaczęłam rysować. No i o dziwo poszło!

No bo patrz – w sumie to tylko krzaczek. Ma jakieś drobne, nieciekawe kwiatki, listki – u jednego mniejsze, u drugiego dłuższe, nic nadzwyczajnego. Nie chciałam na chama przebierać postaci za chodzące gałązki, to nie w moim stylu. To ma być jak najbardziej subtelne a jednocześnie ma być widać o co chodzi. Kombinowałam z ciuchami, z akcesoriami, aż w końcu spojrzałam na swoją Ramen i mnie olśniło.

Dlaczego Ramen może mieć kluski zamiast włosów a ziółka nie? Dobra, znalazłam ich wspólny mianownik – ziołowo skupię się na ich głowach, a resztę wymyślę tak, żeby się fajnie dopełniało.

Rozmaryn

Jak wymyśliłam, tak zrobiłam. Rozmarynowe gałązki idealnie nadają się na kucyki. Jeszcze zepnę je u nasady kwiatkami i mamy całe ziółko w jednym miejscu. Do tego prosta, zielona sukienka, akcenty w kolorze kwiatów, reszta w kolorze beżowym i z naturalnych materiałów, żeby zachować „organiczność”.

rozmaryn3

rozmaryn

Mięta

Jak to dobrze, że jest coś takiego jak miętowy kolor – mogłam użyć go na włosach – nie gryzą się z zielonym kostiumem. Konsekwentnie, na głowie kwiatostan i liście mięty w formie kapelutka nakładanego na wyprofilowany kok. Krótkie portki w kolorze kwiatków – tak żeby przełamać jeszcze trochę tę zieleń i jest ok!

mięta2

mięta

Liść Laurowy

Liść Laurowy, prócz oczywistych elementów, ze względu na pochodzenie, obdarzona została śródziemnomorską urodą. Laur oczywiście na głowie. Do tego stylizowana sukienka i biżuteria w postaci pączków i kwiatków – takich, jakie występują na tej roślinie.

Tak w ogóle można nazwać ją też Laura Wawrzyn – co jak co ale w tym przypadku pasuje idealnie (•̀o•́)ง

laur

liść laurowy

Nawet nie myśl sobie, że to wszystko. W zanadrzu mam jeszcze więcej zielonych dziewczyn. Poczekaj niech ja się tylko ogarnę (。•̀ᴗ-)✧

Tym czasem więcej Dollicious znajdziesz tutaj

Dzięki!

0 comment
1

Zobacz też

Leave a Comment