Home O MNIE / O STRONIE

O MNIE / O STRONIE

meago

Magdalena „meago” Kania
Illustrator  |  Concept artist  |  Character artist
Born: 1988, Warsaw, Poland
Tools of use: Wacom Cintiq 27QHD, Paint tool Sai, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator
Current work: 2D Artist at QLOC game development company (full-time since 2013)
also freelancer at night
 
Contact: meagochan@gmail.com
PORTFOLIO

 


 

books

Cześć! Jestem Magda, jednak sporo osób zna mnie jako meago. Jestem grafikiem 2D specjalizującym się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Lubuję się też w character designie i grafice do gier, które cały czas rozwijam pracując w firmie game developerskiej (QLOC). Mam na koncie graficzny udział przy portach (głównie GUI, tekstury) do gier takich jak Ultra Street Fighter, Tales of Zestiria (PC), czy God Eater. Dodatkowo, w dużym stopniu odpowiadam za design jednej z postaci dlc w grze BattlebornAlani.

Na koncie wydawniczym mam 2 tomy komiksu inspirowanego azjatycką kreską (tzw. mangą) pt. Meago Saga, albumu z ilustracjami, oraz spin-off’a serii The Reids, wydane przez Studio JG. Wydałam też jednorazowo, we własnym nakładzie kolorowy album z postaciami mojego projektu z serii Dollicious.

Gościnnie występuję też w dwóch książkach hiszpańskiego wydawnictwa Monsa – Manga Ispired, i Chibi Manga.


Na meagolicious znajdziesz tutoriale, inspiracje rysownicze, rysownicze przemyślenia i tryb życia – podpatrzysz jak pracuję,mascottczego się uczę, jak się organizuję – wszystko przedstawione w niebanalny sposób…

…otóż filozofią tego bloga jest jego graficzność. Staram się, żeby wszystko na tym blogu było ilustrowane przeze mnie. Próbuję unikać dodawania zdjęć, jeśli jednak jest to niezbędne, dodaje do nich coś od siebie.

Mówiąc ogólnie: to blog graficzny z małą domieszką lifestajlu.

Maskotką strony jest Kitty. Spotkacie ją w tutorialach, grafikach związanych z meagolicious.com (panel boczny, newsletter itp). Poznacie ją po długim czarnym ogonie, różowym ombre na włosach i sportowym stroju, który najbardziej lubi nosić.